Ödemiş’teki Anaokulu Öğrencileri Artık Birer “Trafik Dedektifi”

                                                                                                                                                                  
30.04.2015
 


Ödemiş’teki Anaokulu Öğrencileri Artık Birer “Trafik Dedektifi”

Türkiye’nin 81 ilinde yürütülen “OPET Trafik Dedektifleri Projesi” anaokullarında da başlatıldı. Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında İzmir Ödemiş Anaokulu’nda 140 çocuk trafik polisleri tarafından verilen interaktif eğitimin ardından ‘Trafik Dedektifi’ unvanını aldı.

Sosyal sorumluluk projeleri ile sektöründe fark yaratan OPET ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirilen Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında Türkiye çapında eğitimler sürüyor. Proje dahilinde bu kez İzmir Ödemiş Anaokulu öğrencilerine eğitim verildi.

4 ve 5 yaşlarındaki 140 çocuk, interaktif trafik güvenliği eğitiminin ardından kimlik kartlarını alarak ‘Trafik Dedektifi’ oldu. İki ayrı sınıfta düzenlenen teorik eğitimlerin ardından çocuklar okul bahçesinde kurulan trafik pistinde uygulamalı trafik güvenliği eğitimlerine devam etti. Öğrenciler eğitim ardından trafik temalı şiirler okudu sonrasında “Trafik Dedektifleri” şarkısını hep bir ağızdan seslendirdiler. OPET’in maskotu OPEDO’nun da yer aldığı eğitimlerde katılımcılar, OPEDO ile fotoğraf çektirip proje için hazırlanan dansı birlikte gerçekleştirdi.

 

OPET Trafik Dedektifleri Projesi hakkında:

Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlenmek için daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri Projesi”, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı,  Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve OPET ortaklığında uygulamaya alınan proje ile işe ‘çekirdek’ten başlanıyor. Trafik Dedektifleri Projesi; 3 yıl içerisinde Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor. Eğitimlere katılan çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi’ unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor.  18 aydır devam eden proje kapsamında bugüne dek 1 milyon 200 bine yakın çocuk ve gence ulaşıldı.

http://www.opet.com.tr

http://www.trafikdedektifleri.com

 

 

IMG_1006.JPG

 

IMG_2880.JPG

 

IMG_2902.JPG

 

IMG_2946.JPG

 

IMG_2967.JPG

 Yorumlar 
Henüz yorum yazılmamış.
  Yorum Ekle