“OPET Trafik Dedektifleri” Tokat’ta Trafiğe Çıktı


06.05.2015


“OPET Trafik Dedektifleri” Tokat’ta Trafiğe Çıktı

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında Tokat- Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan Opet Trafik Dedektifleri tatbikatında, Trafik Dedektifleri, bugüne kadar öğrendiği bilgilerle trafiği yönetti.

Sosyal sorumluluk projeleri ile sektöründe fark yaratan OPET ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirilen OPET Trafik Dedektifleri Projesi, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında gerçekleşen uygulamalı eğitimleriyle Tokat’taydı.

Bugüne kadar bir milyonu aşkın çocuk ve gence ulaşan ‘OPET Trafik Dedektifleri Projesi’ kapsamında, daha önce Trafik Dedektifleri eğitimi almış olan Tokat Fevzi Çakmak İlkokulu’nun öğrencileri ile Tokat Erbaa İlçesi Cumhuriyet Meydanı Dr. Sermet Durmuşoğlu Caddesi’nde, trafik güvenliği tatbikatı yapıldı. Tokat Erbaa’da Trafik Dedektifleri eğitimi alan diğer öğrencilerin de izlediği tatbikatta, Trafik Dedektifleri trafiği kontrol etti ve sorularıyla sürücülerin trafik bilgilerini gözden geçirmelerini sağladı.

 

OPET Trafik Dedektifleri Projesi hakkında:

Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlenmek için daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri Projesi”, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve OPET ortaklığında uygulamaya alınan proje ile işe ‘çekirdek’ten başlanıyor. Trafik Dedektifleri Projesi; 3 yıl içerisinde Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor. Eğitimlere katılan çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi’ unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor.

http://www.opet.com.tr

http://www.trafikdedektifleri.com

 

 
Tokat_TD_1.JPG.JPG
 
Tokat_TD_2.JPG
 
Tokat_TD_3.JPG
 
Tokat_TD_4.JPG
 
 
Tokat_TD_5.JPG

 Yorumlar  (1)
tuğçe üç
Çok iyi bir proje kim düşündüyse tebrikler

20 Haziran 2015 Cumartesi 21:21

  Yorum Ekle